RVS tehnoloģijas izmantošanas iespēja militārajā jomā

 

Ja Jūs uzmanīgi iepazināties ar RVS tehnoloģijas materiāliem, un tos pareizi izpratāt, tad Jums būs saprotamas mūsu piedāvājamās tehnoloģijas neparasti savdabīgās pamatīpašības, kā:

- metālkeramiskā aizsargslāņa (MKAS) veidošanās reakcija notiek visās metāla virsmās, kuras stājas savstarpējā kontaktā un starp kurām notiek berze.
- metālpāru berzes rezultātā veidojas enerģija, kura veicina (sekmē) MKAS veidošanos.

RVS tehnoloģijas izmantošana militārās tehnikas jomā ne ar ko neatšķiras no automašīnu un traktoru parasto benzīna vai dīzeļdzinēju apstrādes. Pārnesumkārbu, vadošo tiltu, bortu pārdevu apstrāde ne ar ko neatšķiras no mūsu civilajā pasaulē izmantojamo reduktoru vai variatoru apstrādes. Un tāpēc MKAS īpašību dēļ mēs abos gadījumos saņemam vienādus rezultātus:

  1. berzes virsmu nodiluma kompensēšanās ir kā sekas spraugu samazinājums
  2. berzes koeficenta samazināšanās dēļ strauja vibrācijas un skaņu (trokšņu) krišanās
  3. dzinēju darba temperatūras raksturojumu pazemināšanās, kas ir efektīvi valstīs ar karsto klimatu
  4. toksisko izplūdes gāzu pazemināšanās

 

    Izmantojot RVS tehnoloģiju, sevišķa priekšrocība ir tāda, ja dzinēja bojājuma gadījumā un visa eļļas apjoma zaudējuma gadījumā, tehnika neapstāsies, dzinējs neieķīlējās un tas var veikt uzdoto uzdevumu.
Tagad izskatīsim jautājumu par RVS tehnoloģijas izmantošanu strēlnieku ieročos. No RVS tehnoloģijas viedokļa vienalga, vai iet runa par rokas ieročiem, jeb smago apbruņojumu (dažādi lielgabali, kaubices). Šeit atkal ir svarīgi saprast fizikas likumus. Šaujot zem šaujamā pulvera gāzēm lode vai šāviņš sāk kustību pa stobra kanālu. Starp lodi un stobra kanālu sienu rodas berzes spēks, ko pastiprina šaujampulvera gāzu augstā temperatūra. Stobra kanāls piesārņojas ar šaujampulvera saddzes produktiem arī pēc turpmākajiem šāvieniem un šis piesārņojums tikai palielinās kas atkal noved pie berzes spēka palielinājuma.
Rezultātā notiek stobra kanāla virsmas nolietojums, kas izpaužas un šaušanas precizitāti un, sakoptību un galu galā ierocis iziet no ierindas. Veicot šaušanu garām sērijām, stobra pārkarsums tāpat samazina šaušanas efektivitāti.
Tas atgādina, ka no fizisko procesu viedokļa, tie paši procesi būtībā notiek arī iekšdedzes dzinējos, starp virzuli un cilindra sienu.
Pamatojoties uz šo analoģiju, bija veikti šaušanas ieroču izmēģinājumi. Izmēģinājumam izmantoja snaiperu bisi, automātu, lielkalibra ložmetēju, kā ar tanku lielgabalu.
Veicot stobru kanālu un atgriezeniskās padeves mehānisma aizslēgu daļu apstrādi pēc RVS tehnoloģijas un MKAS veidošanās virsmās tika saņemti šādi rezultāti:

  1. Izmainījās šāviena skaņa. Tā kļuva maigāka šo pasākumu veikšana iespējama bez austiņām
  2. Krasi līdz 5 reizēm samazinājās automātisko ieroču stobru silšanas temperatūra pēc nepārtrauktos šaušanas garām sērijām.
  3. Palielinājās šaušanas ātruma palielināšanās dēļ, palielinājās lodes caursites spēja (šaujot no Krievijas standartieroča 10 m attālumā) lode caursit sliedes kakliņu 33 mm biezumā.
  4. Tanku lielgabala stobra kanālā pēc sērijveida šāvieniem, stobra nodiluma vietā, atklājās, ka ir samazinājies stobra kanāla diametrs (aptuveni 0,03-0,04 mm) t.i. notika ložmetēja kalibra atjaunošanās, un kā tā sekas, šaušanas resursa palielināšanās (aptuveni 5 reizes). Stobra kanāla diametra samazinājums izskaidrojams ar MKAS īpašībām pacelties virs metāla virsmas ko mēs jau minējam agrāk.
  5. Šāviena lādiņa lidojums palielinājās par 3,5 km
  6. Pēc 12 stundu atrašanās  ūdenī, bez iepriekšējas tīrīšanas un bez smērvielām ierocis palika kaujas gatavībā, jo MKAS piemīt antikorozejas īpašības.

 

    Lai apstiprinātu šeit minēto Jūs paši varat veikt līdzīgus testus. Esam gatavi Jums piedāvāt nepieciešamo RVS sastāvu daudzumu un sīkākas instrukcijas šo testu veikšanai.